VII Konkurs Matematyczny „Liga złota” i „Liga srebrna”

Dnia 27.05.2026 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni  odbyła się VII Edycja Konkursu Matematycznego „Liga złota” i „Liga srebrna”, który skierowany był do uczniów klas II i III Szkół Podstawowych.

 Patronat nad konkursem sprawuje BURMISTRZ MIASTA I GMINY NOWA SARZYNA PAN ANDRZEJ RYCHEL ORAZ KURATORIUM OŚWIATY.

 Z zadaniami matematycznymi zmagało  się 37 uczniów z 10 szkół.

            Uczestnicy konkursu rozwiązywali test trwający 45 minut, a po jego wykonaniu uczestniczyli w zajęciach plastycznych.

Uczniowie przeżyli kilkadziesiąt minut pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • Laureaci wśród uczniów klas drugich:

 „Liga złota”: Dawid Kolano SP Łętownia

„Liga srebrna”: Milena Szwed SP Leżajsk nr 1

  • Laureaci wśród uczniów klas trzecich:

 „Liga złota”: Bartosz Kozieł SP Wola Zarczycka

„Liga srebrna”: Maciej Szafran SP Nowa Sarzyna

           

Wyróżnienia uzyskali :

      - klasa II - Dominik Czekirda SP Leżajsk nr 1  (Liga złota),

  • klasa II - Antoni Nawara SP Wola Zarczycka (Liga srebrna),
  •  klasa III Jakub Rudziński SP Ruda Łańcucka   (Liga złota),
  • klasa III Marcin Olechowski SP Wola Zarczycka  (Liga srebrna).

 

 

            Nagrody i upominki wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan  Andrzej Rychel, Pani Dyrektor Marta Radomska wraz z organizatorkami konkursu Panią Ewą Chowaniec i Panią Małgorzatą Misiak.

 

 

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.