VII Konkurs Matematyczny „Liga złota” i „Liga srebrna”
Dnia 27.05.2026 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni odbyła się VII Edycja Konkursu Matematycznego „Liga złota” i „Liga srebrna”, który skierowany był do uczniów klas II i III Szkół Podstawowych.
Patronat nad konkursem sprawuje BURMISTRZ MIASTA I GMINY NOWA SARZYNA PAN ANDRZEJ RYCHEL ORAZ KURATORIUM OŚWIATY.
Z zadaniami matematycznymi zmagało się 37 uczniów z 10 szkół.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test trwający 45 minut, a po jego wykonaniu uczestniczyli w zajęciach plastycznych.
Uczniowie przeżyli kilkadziesiąt minut pozytywnych emocji i dobrej zabawy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
- Laureaci wśród uczniów klas drugich:
„Liga złota”: Dawid Kolano SP Łętownia
„Liga srebrna”: Milena Szwed SP Leżajsk nr 1
- Laureaci wśród uczniów klas trzecich:
„Liga złota”: Bartosz Kozieł SP Wola Zarczycka
„Liga srebrna”: Maciej Szafran SP Nowa Sarzyna
Wyróżnienia uzyskali :
- klasa II - Dominik Czekirda SP Leżajsk nr 1 (Liga złota),
- klasa II - Antoni Nawara SP Wola Zarczycka (Liga srebrna),
- klasa III Jakub Rudziński SP Ruda Łańcucka (Liga złota),
- klasa III Marcin Olechowski SP Wola Zarczycka (Liga srebrna).
Nagrody i upominki wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel, Pani Dyrektor Marta Radomska wraz z organizatorkami konkursu Panią Ewą Chowaniec i Panią Małgorzatą Misiak.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.